Drabinki gimnastyczne
Pobierz nasz katalog

OFERUJEMY
MEBLE
TYLKO
NAJLEPSZEJ
JAKOŚCI

ZOBACZ WIĘCEJ

Drabinki gimnastyczne

Wielu dorosłych pamięta zabawę w szkole i drabinki gimnastyczne drewniane, na które wspinali się i zwisali na szkolnych zajęciach gimnastycznych. Dzisiaj dzieci tak samo lubią tę formę zabawy i ćwiczeń. Większość młodych ludzi jest zachwycona pomysłem zainstalowania tych naściennych drabinek gimnastycznych w ich pokojach w domu. Drewniane szkoln...

Wielu dorosłych pamięta zabawę w szkole i drabinki gimnastyczne drewniane, na które wspinali się i zwisali na szkolnych zajęciach gimnastycznych. Dzisiaj dzieci tak samo lubią tę formę zabawy i ćwiczeń. Większość młodych ludzi jest zachwycona pomysłem zainstalowania tych naściennych drabinek gimnastycznych w ich pokojach w domu. Drewniane szkolne drabinki gimnastyczne nie wymagają dodatkowej przestrzeni i mogą być używane nawet w małych sypialniach lub pokojach zabaw czy mniejszych salach od WF.

Wielofunkcyjna drewniane szkolna drabinka do ćwiczeń

Wyprodukowane przez nas drabinki gimnastyczne drewniane, są ewolucją tradycyjnej szwedzkiej drabiny gimnastycznej. Jest to produkt funkcjonalny, bezpieczny i stylowy. To sprzęt sportowy, na którym można wykonywać ćwiczenia rozciągające lub pełny trening. Jego możliwości są niemal nieograniczone. Poświęć chwilę, aby przeczytać więcej o naszej firmie i wszystkich oferowanych przez nas rozwiązaniach. Naszym celem jest budowanie świadomości zdrowego, aktywnego stylu życia w szkole, Twoim domu lub miejscu pracy.

Drabinki gimnastyczne dla dzieci

Oferujemy certyfikowane drabinki gimnastyczne i drążki do podciągania dla dzieci i dorosłych. Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Świetna zabawa dla dzieci, domowa siłownia dla rodziców. Codzienne ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych w szkole czy w domu poprawią Twoją kondycję i dodadzą energii. Znajdź i zamów najlepszą drabinkę do swoich potrzeb lub poproś o pomoc naszego konsultanta.

Pozytywny wpływ drabinek gimnastycznych na zdrowie dzieci

Drabinki gimnastyczne zostały wynalezione przez Pera Henrika Linga, który na początku XIX wieku wprowadził trening wychowania fizycznego do szwedzkich szkół. W przypadku małych dzieci regularne wspinanie się na tych drążkach sprzyja dobrej koordynacji mięśniowej, równowadze, elastyczności, zakresowi ruchu i wytrzymałości. Dzieci, które mają drabinki gimnastyczne w swoich pokojach w domu, świetnie się wspinają same lub z rodzeństwem i młodymi szkolnymi przyjaciółmi, lub sąsiadami. Wzmacnia to ich ciała i poprawia ogólny stan zdrowia, jednocześnie promując również zdrowie psychiczne, ogólne samopoczucie i większą pewność siebie.

Więcej

Drabinki gimnastyczne 

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Wpływ instalacji drabinek na poziom aktywności dzieci

Kiedy w pokoju małego dziecka znajduje się kącik gimnastyczny lub ścianka z drabinkami do wspinania, zdrowe ćwiczenia staną się codzienną zabawą. Twoje dziecko od wieku 2 lat i starsze może cieszyć się atrakcyjnym i ekscytującym środowiskiem zabawy samotnie lub z braćmi i siostrami czy innymi towarzyszami zabaw. Ten rodzaj aktywności fizycznej wspomaga prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

Medyczne punkty widzenia i zalety korzystania z drewnianych drabinek gimnastycznych

Wielu lekarzy pediatrów, lekarzy medycyny naturalnej i rzeczników zdrowia dzieci popiera stosowanie drabinek gimnastycznych przez dzieci w szkole i w domu. Podkreślają jednak potrzebę bezpiecznego konstruowania i instalowania tego sprzętu. Najlepsze szwedzkie drążki i drabinki gimnastyczne wykonane są z drewna bukowego i sosnowego lub ze stali nierdzewnej. Wykazano, że drabinki gimnastyczne i ćwiczenia na nich, poprawiają siłę kości, stawów i mięśni dzieci, jednocześnie promując zdrową wagę ciała, poprawiając funkcjonowanie serca i lepszą czujność umysłową. Małe dzieci w wieku przedszkolnym od 2 do 5 lat powinny być uważnie nadzorowane, gdy uczą się wspinać po drabinkach gimnastycznych mocowanych do ściany. Wszystkie powierzchnie tych produktów muszą być całkowicie gładkie i wypolerowane.

Więcej korzyści zdrowotnych z ćwiczeń na drążkach ściennych — drabinkach gimnastycznych drewnianych

Dzieci, które regularnie bawią się i ćwiczą na drabinie gimnastycznej dla dzieci, mogą uzyskać następujące cenne korzyści zdrowotne:

 • Lepsza postawa i ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych
  Dzieci, które często ćwiczą na drabinkach gimnastycznych szkolnych, które są również dobre do użytku domowego, naturalnie poprawiają swoją postawę. Dzięki silniejszym mięśniom, stawom i kościom stoją wyprostowani i mają proste plecy. Siedząc, nie mają już tendencji do garbienia się lub pochylania do przodu na swoich krzesłach. Regularne wspinanie się na przymocowanych do ściany drążkach uczy ich, jak ważne jest utrzymywanie prostych pleców, aby utrzymać dobrą równowagę. Ten nawyk przenosi się na inne codzienne czynności.
 • Ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych regulują tętno
  Regularne wspinanie się po drabince gimnastycznej może również zapewnić dziecku zdrowe tętno. Przy dobrej aktywności sercowo-naczyniowej Twoje dziecko będzie miało więcej energii i będzie chciało więcej się wspinać.
 • Poprawa krążenia krwi i ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych
  Kiedy dzieci angażują się w zdrowe ćwiczenia, ich układ krążenia zostaje wzmocniony. Wzrasta również poziom tlenku azotu we krwi, dostarczając więcej tlenu. W ich tętnicach i żyłach zaczyna krążyć krew. Ponieważ większe ilości tlenu docierają do wszystkich głównych narządów i obszarów ciała, tlen napędza i wzmacnia mięśnie, ścięgna, stawy i tkanki ciała. Rezultatem jest lepsza energia i witalność.
 • Większa aktywność płuc przy wspinaniu się na drabinkach gimnastycznych
  Wspinanie się na drabinki gimnastyczne również zwiększa aktywność płuc w ciele. Reguluje to i poprawia tempo oddychania dzieci, co jest również niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Ponieważ ten rodzaj ćwiczeń zachęca do głębszego oddychania, płuca i całe ciało czerpią korzyści z tego oczyszczającego i odnawiającego działania. Oczywiście głębsze oddychanie zwiększa również tempo pobierania tlenu, wzmacniając operację płuc i poprawiając koncentrację umysłu.
 • Normalny przyrost masy ciała — ponieważ ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych są sportem improwizacyjnym
  Dzieci uwielbiają eksperymentować z nowymi umiejętnościami i technikami wspinaczki. W krótkim czasie mogą awansować na wyższy poziom umiejętności i kontroli. Dzięki temu mogą dzielić się nowymi wskazówkami i technikami z przyjaciółmi, gdy wspinają się razem i często ćwiczą.
 • Lepsze nawyki snu, poprawa jakości życia i zdrowe nawyki — ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych
  Dzieci, które angażują się w zabawy, które ćwiczą wszystkie mięśnie, jednocześnie zwiększając częstość akcji serca, tętna i oddechu, zwykle śpią spokojnie. Po dniu, który obejmuje ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych, dzieci są spokojne i zrelaksowane, gotowe na odpoczynek przez całą noc. To pozwala im obudzić się odświeżonymi i zregenerowanymi, gotowymi na kolejny aktywny dzień w przedszkolu lub szkole, zajęcia pozaszkolne lub prace domowe.